پی دی اف کتاب شازده کوچولو

پی دی اف کتاب The Little Prince – شازده کوچولو نسخه انگلیسی

در این مطلب شما میتوانید نسخه پی دی اف کتاب شازده کوچولو (نسخه انگلیسی) را مشاهده و دانلود نمایید.

درباره کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو برای نخستین بار در ماه آوریل سال 1943 به زمان انگلیسی و فرانسه در آمریکا منتشر شد. این کتاب یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های تاریخ است. داستان لایه لایه‌ی این کتاب، طوری نوشته شده است که خواننده با هر بار خواندنش نکته‌ای جدید درباره‌اش دریابد، به همین دلیل است که بسیاری از منتقدین و استادان دانشگاه پیشنهاد می‌کنند که این کتاب را باید چندین بار در فواصل زمانی مطالعه کرد.کتاب شازده کوچولو یکی از موفق‌ترین و پرفروشترین کتاب‌های تاریخ هم بوده است. این کتاب توانسته است به فروش بیش از 140 میلیون نسخه در سراسر دنیا برسد و به بیش از 300 زبان دنیا ترجمه شده است.

 

خلاصه داستان

داستان کتاب شازده کوچولو درباره‌ی ملاقات خلبانی با یک موجود کوچولوی دوست داشتنی است. این خلبان همان نویسنده‌ ی کتاب آنتوان سنت اگزوپری است، او در یکی از سفرهایش به آفریقا، در صحرای آفریقا سقوط می‌کند و در آن‌جا شازده کوچولو را ملاقات می‌کند. داستان شاعرانه و عاشقانه شازده کوچولو از جایی شروع می‌شود که در سیاره‌ ب 612 که سیاره‌ی شازده کوچولو است گیاهی متفاوت در بین علف‌ها رشد می‌کند. گلی که در این داستان نقش معشوق را بازی می‌کند. شازده کوچولو که عاشق گل سرخ می‌شود در مسیر سفر قرار می‌گیرد، سفری که در جست و جوی دوست به زمین می‌رسد.  شازده کوچولو در سفرش با ساکنان هفت سیارک همنشین می‌شود و از آدم‌های هر سیاره حقیقت‌هایی درباره‌ی زندگی می‌آموزد.

 

جوایز و افتخارات کتاب The Little Prince

  •  جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ با فروش بیش از 200 میلیون نسخه
  • منتخب بهترین کتاب قرن 20 در فرانسه
  • بالاترین رکورد ترجمه به سایر زبان‌ها پس از انجیل
  • برگزیده به عنوان کتاب سال فرانسه در سال 2007

 

درباره نویسنده

آنتوان دو سنت اگزوپری در بیست و نهمین روز ماه ژوئن سال 1900 در شهر لیون فرانسه به دنیا آمد. آنتوان دوسنت اگزوپری، نویسنده و خلبان فرانسوی است علاقه اگزوپری به هوانوردی و خلبانی که در آن زمان شغلی ماجراجویانه به شمار می‌رفت به علاوه شخصیت راوی داستان «شازده کوچولو» که او هم یک خلبان است و مرگ رازآلود او که تداعی‌کننده پرواز شازده کوچولو در پایان داستان، به ماندگاری و جذابیت این نویسنده و اثرش دامن زده است. گویی شازده کوچولو، شخصیت تجسم‌یافته باورها و آرمان‌های اگزوپری یا خلبان حاضر در داستان است. کسی که در کودکی اندیشه‌های ناب و متفاوتی داشته است و آنها را در قالب نقاشی‌های عجیب او می‌بینیم. اما نمی‌تواند آنها را بروز دهد. پس شازده کوچولویی را می‌آفریند تا از زبان او، اندیشه‌هایش را بازگو کند.

آنتوان دوسنت اگزوپری جوایز و افتخارات زیادی را هم از آن خود کرد. نشان لژیون دونور و جایزه فمینا را در سال ۱۹۲۹ از آن خود کرد و ده سال بعد جایزه بزرگ رمان فرهنگستان فرانسه را در سال ۱۹۳۹ گرفت. جایزه کتاب ملی آمریکا در سال ۱۹۴۰ و دو نشان صلیب جنگ یکی در سال‌های ۱۹۴۰ و دیگر در ۱۹۴۴ پس از مرگش دریافت کرد که به پاس زحمات او در جنگ جهانی و حضورش در نیروهای متفقین به او اهدا شد.

 

دانلود پی دی اف نسخه انگلیسی کتاب شازده کوچولو – The Little Prince